Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility O NAS - GCK w Krzemieniewie
ZADBAMY O TWOJE ŻYCIE KULTURALNE!

Gminne Centrum Kultury w Krzemieniewie organizuje zajęcia dodatkowe dla dzieci, nastolatków oraz dorosłych: ognisko muzyczne, koło plastyczne, spotkania z grami planszowymi, imprezy okolicznościowe, spotkania z osobowościami, kółko taneczne i inne! Dołącza do nas! Zadbamy o Twoje życie kulturalne!

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

U NAS KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE!

Obrazek

Kółko plastyczne

Obrazek

Społeczne Ognisko Muzyczne

Obrazek

Gimnastyka napowietrzna

Obrazek

Kółko wokalne

Obrazek

Chór KRZEMIEŃ

Obrazek

Joga

Obrazek

Zespół Śpiewaczy Nowy Belęcin

Obrazek

Biblioteka

Obrazek

Klub Twórczych Czytelniczek

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

BIBLIOTEKA W PAWŁOWICACH
Powstała w październiku 1955 roku. Księgozbiór na koniec 2008 roku liczył 12.286 tomów, w tym 26 proc. to literatura dla dzieci i młodzieży, 39 proc. literatura beletrystyczna dla dorosłych, 35 proc. literatura popularnonaukowa. Biblioteka ma katalogi: alfabetyczny, rzeczowy i tytułowy dla dzieci. Prowadzi kartoteki: regionalną, form pracy z czytelnikiem, zioła, ochronę środowiska, cykle powieściowe polskie i świata, książki z dużym drukiem, Jan Paweł II, analizy literackie, narkomanię, Unię Europejską. Rejestruje rocznie około 400 czytelników, wypożyczając im 6000 książek. W każdy piątek w godz. od 13 do 15 prowadzi zajęcia z dziećmi.
Biblioteka czynna jest w poniedziałki i wtorki od godz. 9:00 do 15:00, w środy i piątki od godz. 10:00 do 18:00
Bibliotekarz - Bogumiła Forszpaniak.
Adres: Pawłowice, ul. Modrzewiowa 6, tel. 065 536 82 46, e-mail: gbp-pawlowice@krzemieniewo.pl


IZBA REGIONALNA W PAWŁOWICACH
Izba Regionalna powstała 1 czerwca 2005 roku. W swoich zbiorach ma 260 eksponatów stałych oraz 440 tymczasowych. Są stroje ludowe, sprzęty gospodarstwa domowego, narzędzia rolnicze, szewskie, dokumenty i fotografie. W listopadzie 2008 r. otwarta została stodoła, w której mieszczą się duże sprzęty i maszyny rolnicze, stolarskie, meble. Izba jest organizatorem lekcji regionalnych dla dzieci i młodzieży, wycieczek, prelekcji o regionie, spotkań regionalnych pokazujących dawne zwyczaje i obrzędy. Izbę prowadzi Monika Bartkowiak. Placówka czynna jest we wtorki od godziny 8:00 do 12:00 oraz w środy i piątki od 10:00 do 18:00.
Telefon: 65 536 03 98


Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie