W czwartek, 11 lipca, w Bibliotece w Pawłowicach odbyło się uroczyste spotkanie inaugurujące wernisaż fotografii autorstwa Fabio Bartoccioni pt. „Emocje – Piękno Italii”.

Kilkadziesiąt cudownych zdjęć przeniosło zwiedzających w wyjątkowe i piękne miejsca słonecznej Italii, m.in. Sycylię, Lazio,Wenecję, Południowy Tyrol i Toskanię.

Fabio Bartoccioni urodził się w Magione we włoskiej Perugii. Dziś mieszka w Ciampino pod Rzymem. Fotografuje od 1973 roku, od wyprawy na Przylądek Północny w Norwegii. Przez lata Fabio wraz z małżonka odwiedzili wiele miejsc: Chiny, Wietnam, Malezję, Turcję, Rosję, Łotwę, Zambię, RPA, Argentynę, Stany Zjednoczone, Kanadę, Maroko, Izrael. Zwiedzili też większość krajów Europy, w tym Polskę, a przede wszystkim Włochy. Z każdej wyprawy Fabio przywoził setki nowych zdjęć.

Wystawa jest hołdem dla bajecznie pięknej Italii i podziękowaniem za uczucia i emocje związane z obcowaniem w naturze i z historią.

Wernisaż swoją obecnością zaszczycili dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie Andrzej Kuźmiński, zastępczyni wójta gminy Krzemieniewo Joanna Nowacka, były wójt Andrzej Pietrula oraz regionalista i miłośnik jazzu Jerzy Reich. Specjalny list i pozdrowienia od autora prac odczytał jego przyjaciel, Adam Jagodziński.

Dalszą część spotkania kontynuowano już w trakcie przyjacielskich rozmów i picia kawy na tarasie miejscowej biblioteki.

Wystawę fotografii można zwiedzać do dnia 31 lipca.

Serdecznie zapraszamy!