W niedzielne popołudnie na placu przy Gminnym Centrum Kultury odbył się pierwszy Jarmark Wielkanocny w Krzemieniewie, dzięki któremu już teraz mogliśmy poczuć wspaniałą atmosferę zbliżających się świąt.

Na wszystkich przybyłych czekały stoiska lokalnych twórców i stowarzyszeń z rękodziełem, kwiatami i wielkanocnymi specjałami. Wśród wystawców znalazły się: Pracownia Florystyczna Bukieciarnia Ewy Sobeckiej oraz "Stokrotka" Justyny Chudzińskiej, Stowarzyszenie Aktywne Mierzejewo, Drewniane Fantazje z Luboni, Stowarzyszenie Krzemianki, Stowarzyszenie Przyjaciół z Nowego Belęcina, Twórcze Czytelniczki z Pawłowic oraz pani Anna Radajewska z Krzemieniewa..

 
W trakcie Jarmarku rozstrzygnięto konkursy na „Pisankę Wielkanocną” w kategorii indywidualnej i „Koszyk Jajek Wielkanocnych” w kategorii grupowej.

 

Do konkursu na pisankę przystąpiły 22 osoby, a jury w składzie Joanna Nowacka, Magdalena Nawrot-Mitręga i Jolanta Adamczak zadecydowało, że pierwsze miejsce przypadło Grzegorzowi Iwanowiczowi. Drugie miejsce zajął Kacper Stachowiak, a trzecie Karolina Neuman.

W kategorii grupowej, w której udział wzięły 23 zespoły, zwyciężyło KGW Pawłowice przed „Królikami” i Klubem Twórczych Czytelniczek. Specjalne wyróżnienie otrzymały „Bananki”.

Na najlepszych czekały nagrody w postaci pełnych koszy słodyczy ufundowanych przez GCK. Swoje upominki przygotowało również Biuro Nieruchomości Mariana Witczaka.

 

Wszystkie chętne dzieci mogły uczestniczyć w siedmiu konkurencjach sportowych z nagrodami. Najmłodszych na wspólną zabawę z Zajączkiem zaprosił animator Krzysztof Tumko.

Każdy przybyły mógł też skosztować pysznego żurku serwowanego przez firmę WIKARO.

 

Imprezę zorganizowało Gminne Centrum Kultury w Krzemieniewie.