W niedzielę, 6 stycznia, w ponad 750 miejscowościach w Polsce, zarówno w dużych miastach jak i małych wioskach, zorganizowano Orszak Trzech Króli, czyli uliczne jasełka.

Uroczystość po raz pierwszy odbyła się również w naszej gminie, w drobnińskiej parafii.

O godzinie 14. sprzed budynku Gminnego Centrum Kultury ruszył barwny korowód dzieci i dorosłych, w którym nie zabrakło trzech króli. Dla 200 uczestników przygotowano piękne papierowe korony. Trasę przemarszu, która wiodła ulicą Wiejską do drobnińskiego kościoła, zabezpieczali strażacy z OSP Krzemieniewo.

W trakcie przejścia, uczestnicy śpiewali kolędy. Po dotarciu do kościoła na wszystkich czekał już pyszny barszczyk, który serwowały niezastąpione panie ze stowarzyszenia "Krzemianki". 

W dalszej części uroczystości odbyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu przedszkolaków z Krzemieniewa, a także wspólne kolędowanie z księdzem proboszczem Stanisławem Pietraszkiem.

- Święto Trzech Króli jest dla chrześcijan dniem objawienia się Pana Jezusa wszystkim ludziom, a nie tylko narodowi wybranemu. Symbolizują to trzej mędrcy, przybyli z różnych miejsc, którzy za pomocą gwiazdy odnaleźli Zbawiciela. Widać, że te uroczystości gromadzą coraz większą ilość osób, że ludzie chcą manifestować swoją wiarę w ten sposób. Przyznam, że nie spodziewałem się aż tylu uczestników. Chciałbym też pochwalić dzieci, za piękne przedstawienie jasełkowe, w którym wspaniale pokazały historię Bozego Narodzenia - powiedział po uroczystosci ks. Stanisław Pietraszek.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury w Krzemieniewie.

 

 Galeria zdjęć: