W sobotę w Domu Kultury w Garzynie rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy.

Wydarzenie miało na celu między innymi propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Bożego Narodzenia, a także rozwijanie kreatywności i innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności na bazie tradycji ludowej.

Konkursowe stroiki mogły być tradycyjne - wykonane z naturalnych materiałów, takich jak: orzechy, suszone owoce, szyszki, kora, jemioła, czy też z innych wykonanych samodzielnie elementów, ale też mogły pojawić się oryginalne stroiki w stylu awangardowym.

Komisja konkursowa w składzie Agata Musielak, Bernadeta Busz i Klaudia Kaźmierczak miała naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Prace zaskakiwały swoją pomyśłowością i poziomem wykonania. Komisja w swojej ocenie brała pod uwagę między innymi ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, estetykę i wkład pracy.

Ostatecznie zdecydowano, że w kategorii indywidualnej zwyciężyli Janek i Antek Ratajczakowie. Drugie miejsce zajął stroik wykonany przez Igę Tutak, a trzecia lokata przypadła Teresie Klejbach.

W kategorii grupowej zwycieżyło Stowarzyszenie "Krzemianki". Na kolejnych dwóch miejscach znalazło się Przedszkole z Garzyna oraz Przedszkole i Szkoła z Nowego Belęcina.

Najlepsi otrzymali upominki i bony pieniężne.

Nagrody dla dwóch wykonawców bożonarodzeniowych stroików ufundował również obecny na uroczystości Marian Witczak, właściciel Leszczyńskiego Biura Wycen i Obrotu Nieruchomościami i prezes klubu piłkarskiego GKS Krzemieniewo.

W dalszej części wydarzenia na scenie pojawiły się Joanna Dudkowska, Kasia Pakowska i Agnieszka Kowalczyk, czyli magiczne trio, które koncertem "Kolęda jest Kobietą" wprowadziło nas w klimat zbliżających się świąt. Ich wyjątkowa aranżacja i nowoczesne brzmienie wykonanych kolęd wzbudziła prawdziwy zachwyt wśród publiczności, która nagrodziła artystki gorącymi brawami. Naturalnie nie obyło się też bez bisów. Na koniec, wójt gminy Radosław Sobecki podziękował artystkom pieknymi kwiatami.

- Jeszcze na żadnym, z dotychczasowych koncertów, nie zdarzyło się, aby publiczność śpiewała z nami od pierwszego utworu. Wspaniałe uczucie! Dziękujemy Wam!
Jesteśmy też szczerze poruszone napisem jaki nas powitał na zasłonach kotary, czyli "Kolęda jest Kobietą". Ktoś się nastarał,a my to docieniamy!
- napisały na swoim facebookowym profilu artystki.

A my dziękujemy Wam za te miłe słowa i za cudowny koncert w waszym wykonaniu!

 Galeria zdjęć: