W niedzielę w pałacu w Pawłowicach odbył się Koncert Niepodległościowy, który był jednym z kilku wydarzeń zaplanowanych w gminie Krzemieniewo, mających uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Przed licznie zebraną publicznością z programem artystycznym wystapili zespół Mus Trio oraz Gabriel Roszak - poeta, artysta i autor wielu publikacji.

Prelekcję historyczną dotyczącą długiej i ciężkiej drogi do odzyskania niepodległości wygłosił Eugeniusz Śliwiński.

Po części artystycznej goście przeszli do sali, w której znajdowała się wystawa przygotowana przez Muzeum Niepodległości w Warszawie pt."Drogi do Niepodległej". W jej trakcie można się było zapoznać się z licznymi materiałami pochodzącymi z archiwów i muzeów.

Na zakończenie niedzielnej uroczystości przygotowano sympatyczną niespodziankę - "Uwolnić marzenia". Każdy z przybyłych gości mógł wypuścić w niebo balonik z załączoną karteczką, na której można był wpisać swoje marzenie. Biało - czerwone baloniki na niebie podkreśliły patriotyczny charakter całej imprezy zorganizowanej przez nasze Gminne Centrum Kultury w Krzemieniewie.Galeria zdjęć: