W poniedziałek w Bibliotece w Krzemieniewie odbyła się wystawa historyczna, która zapoczątkowała cykl imprez, jakimi gmina Krzemieniewo planuje uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystawę zorganizowali Jacek Jakubowski - pasjonat historii pochodzący z Brylewa i Gminne Centrum Kultury w Krzemieniewie.

- Wystawa ma pokazać, iż na wojnie nie walczą jedynie generałowie, ale przede wszystkim walczy zwykły szeregowy, który w domu zostawił rodzinę. Celem było pokazanie ogólnej historii wojskowości - tłumaczy Jacek Jakubowski, który specjalnie na tę okazję przygotował prelekcję o działaniach zbrojnych z okresu wojen światowych. 

Uczestnicy spotkania zobaczyli zatem m.in. mundury wojsk niemieckich, również taki, w którym chodził filmowy Hans Kloss, mundury wojska polskiego, broń, medale, lornetki wojskowe, granaty, a nawet oficerską fajkę.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. wójt Andrzej Pietrula i zastępca wójta Radosław Sobecki.

Wystawę w Bibliotece w Krzemieniewie będzie można oglądać do końca tygodnia w godzinach otwarcia placówki. Już wstępnie zaplanowano wspólne piątkowe spotkanie z młodzieżą szkolną.Galeria zdjęć: