W Domu Kultury w Garzynie doszło do sympatycznego spotkania z wyjątkowym gościem, jakim bez wątpienia jest Ewa Chotomska.

Pani Ewa to pisarka, autorka tekstów piosenek dla dzieci i scenarzystka, która w 1983 roku z Andrzejem Markiem Grabowskim założyła zespół Fasolki.

Wielu z nas z całą pewnością kojarzyć ją będzie z roli Ciotki Klotki, z legendarnego dla widzów lat 80. i 90. programu telewizyjnego Tik - Tak. Program ten emitowano przez ponad 17 lat, w trakcie których nagrano ok. 1600 odcinków.

Ewa Chotomska to również ceniona scenarzystka programów telewizyjnych dla najmłodszych - oprócz wspomnianego wcześniej Tik - Taka, były to: Domowe przedszkole, Fasola, Młynek.

Jest też autorką tekstów do wielu piosenek dla dzieci, które były prawdziwymi przebojami, m.in: Szczotka, pasta, Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja.

W trakcie spotkania w Domu Kultury dzieci mogły tych piosenek wysłuchać i zaśpiewać wspólnie z autorką. Był też czas na troszkę wspólnej zabawy, zagadki i czytanie książek.

Pani Ewa opowiedziała wszystkim o swojej pracy w telewizji, życiu i twórczośći.

To było bardzo ciekawe i owocne spotkanie, na którym dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy.

 Galeria zdjęć: