Od 8 do 15 maja trwał Tydzień Bibliotek, w ramach którego zaoferowaliśmy naszym Drogim Czytelnikom, zwłaszcza tym najmłodszym, moc atrakcji. Ale wszystko po kolei...

Biblioteki Publiczne w ramach Tygodnia Bibliotek dnia 11 maja zorganizowały konkurs gminny dla klas 0-3 i przedszkoli na "najdłuższą zakładkę". Do konkursu zgłosiło się 27 grup i klas ze Szkół i Przedszkoli w Krzemieniewie, Oporówku, Nowym Belęcinie, Pawłowicach, Garzynie i Drobninie. Każda grupa otrzymała certyfikat dokumentujący długość zakładki, podziękowanie i paczkę ze słodyczami.

Dzieci wykazały się dużymi zdolnościami plastycznymi jak i ogromnym zaangażowaniem. 1 miejsce i nagrodę w postaci artykułów papierniczych i ciastoliny zdobyła jednak grupa przedszkolna " Wiewiórki" w Krzemieniewie, której zakładka  osiła 34,20 m. długości. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnych.

Również 11 maja w ramach Tygodnia Bibliotek w Bibliotece w Krzemieniewie  zorganizowane zostało Głośne Czytanie Wierszy pt. " Na łące" dla grup przedszkolnych w Krzemieniewie: "Wiewiórek" i "Jeżyków". Dzieci mogły wysłuchać opowieści o żabie, o kaczce dziwaczce oraz boćkowych kłopotach. Dzieci, panie przedszkolanki jak i sama p. Dyrektor bardzo były bardzo  zadowolone z występu.

Bardzo ciekawie działo się również w Pawłowicach, gdzie przygotowano przedstawienie "W wiejskiej zagrodzie", w którym wystąpili czytelnicy i miłośnicy biblioteki w Pawłowicach. Przedstawienie, które odbywało się w ramach Tygodnia Bibliotek obejrzały dzieci Oddziału Przedszkolnego, kl. I, kl. II, kl. III a i b ze Szkoły Podstawowej w Pawłowicach. Uczniowie wzięli również udział w konkursie na najdłuższą zakładkę i właśnie z nimi zawitali do naszej biblioteki. Każda klasa i występujący otrzymali podziękowania za włączenie się w obchody Tygodnia Bibliotek.

A przecież to jeszcze nie koniec naszych atrakcji! We wtorek (15 maja) przygotowaliśmy rajd rowerowy "Śladami Mickiewicza". Startujemy o godz. 16:00 przy pomniku wieszcza w Robczysku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego co działo się w Pawłowicach, Nowym Belęcinie, Garzynie, Krzemieniewie i Drobninie.

 Galeria zdjęć: