W środę, 7 lutego, w Bibliotece w Pawłowicach odbyło się spotkanie pt. "Poeci Polskiej Piosenki"

Wydarzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców, co sprawiło, że organizatorzy musieli ... dostawić dodatkowe krzesła.

Wszystkich przybyłych pięknym wierszem powitały Monika Bartkowiak i Bogumiła Forszpaniak, panie bibliotekarki i główne organizatorki.


Goście byli pod wielkim wrażeniem elegancko i nastrojowo przybranych stołów, na których pojawiły się świeczki i kwiatki. Wszystko sprawiało niesamowity klimat, który znakomicie wprowadził uczestników w świat piosenki poetyckiej.

Pierwsza część spotkania upłynęła pod znakiem śpiewania twórczości Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory i Janusza Kofty, a to wszystko przy akompaniamencie organów, na których grał Maciej Ratajczak.

Jednak tego dnia postanowiono również świętować Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny, a zatem w dalszej części wieczoru nie zabrakło już pieśni biesiadnych i popularnych polskich przebojów. 
Przeprowadzono też konkurs muzyczny, w trakcie którego należało odgadnąć tytuły piosenek i samemu zaśpiewać dany utwór.

Wszystkich przybyłych obdarowano miłą niespodzianką. Panie otrzymały laurki, a panowie krawaty z napisem "Wspaniały mężczyzna".

Nie był to jednak koniec atrakcji przygotowanych na ten niezwykle sympatyczny wieczór.


Panie Monika i Bogumiła wcieliły się bowiem w aktorki, wystawiając przezabawny kabaret. Skecz zatytułowany "Panie pojechały do SPA" , który był prowadzony gwarą, rozbawił zebranych do łez.

Czekamy na kolejne tak udane spotkanie!

 

 Galeria zdjęć: