Do udziału zapraszamy koła emerytów, koła gospodyń, rady sołeckie, szkoły, rodziny, organizacje…

Wystawa ma na celu popularyzację i podtrzymywanie tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą, rozwijanie inwencji twórczej mieszkańców oraz  czerpanie radości z własnej pracy twórczej i możliwość prezentacji w regionie . Zadaniem grup biorących udział w konkursie jest wykonanie palmy wielkanocnej dowolną techniką nie przekraczającą długości 2 metrów, natomiast osoby zainteresowane wystawą stołów muszą przygotować aranżację stołu oraz potraw i wypieków wielkanocnych.

Wystawa Stołów Wielkanocnych, to okazja do podpatrzenia jak zgodnie z tradycją przygotować wystrój stołu świątecznego: jak go udekorować, nakryć i jakimi przysmakami kuchni zastawić. Ponadto każda grupa przygotuje jedną wybraną potrawę lub ciasto, którą zaprezentuje pozostałym uczestnikom (użyte produkty, sposób wykonania).

Organizator zapewnia stoły o wym 180 x 90 cm.  Wystawa odbędzie się w 24 marca 2018r. w Domu Kultury w Krzemieniewie. Początek o godz. 15.00. Przez godzinę grupy przygotują stoły, później powołana przez Organizatora Komisja oceni aranżację stołu oraz prezentację ciasta lub potrawy. Wszystkie grupy za udział w wystawie otrzymają okolicznościowe dyplomy i bony towarowe, a dla trzech najpiękniejszych stołów Komisja przyzna nagrody rzeczowe. Zgłoszenia przyjmujemy w Gminnym Centrum Kultury do 20 marca. Regulamin i karty zgłoszenia dostępne będą w bibliotekach oraz na stronie internetowej www.gck.krzemieniewo,pl . W przypadku wątpliwości lub dodatkowych pytań prosimy o kontakt z GCK 605 567 878.Galeria zdjęć:Załączniki: