W październiku ubiegłego roku swą działalność rozpoczęła grupa młodych pasjonatów fotografii z naszej gminy. Młodzież, w przedziale wiekowym od 12 lat wzwyż, spotyka się na cotygodniowych zajęciach prowadzonych przez Karolinę Oparę,  uzdolnioną i pełną pasji fotograf z Krzemieniewa.

7 lutego 2018, w salce „Na Piętrze” Domu Kultury w Garzynie zorganizowano pierwszy wernisaż prac. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć 40 najlepszych zdjęć wybranych specjalnie na tę okazję.

Mimo krótkiego okresu działania koła fotograficznego, zaprezentowane zdjęcia wzbudziły niemały podziw i uznanie.

-  Chcieliśmy, aby nasza wystawa naprawdę zaciekawiła. Odwołaliśmy się w niej troszkę do fotografii historycznych. Mogliśmy dzięki temu ukazać spojrzenie młodych ludzi na stare fotografie, na których się wzorowaliśmy. Przygotowaliśmy również grafiki inspirowane pracami Anety Ivanowej, fotograf z Bułgarii. Robiliśmy zdjęcia, które później poddawaliśmy odpowiedniej obróbce. Nie zabrakło również krajobrazów i fotografii szkła – mówi Karolina Opara.

Koło liczy w tej chwili ośmioro pełnych zapału młodych ludzi, którzy bardzo dobrze czują się we własnym towarzystwie. Są wesołą i pozytywną grupą, która chętnie się ze sobą spotyka. Instruktor podkreśla, że znajdzie się tu miejsce dla kolejnych osób.

- Jestem tutaj po to, aby zarazić dzieciaki pasją i miłością do fotografii. Warto wspomnieć, iż mamy tu nie tylko grupkę utalentowanych fotografów, ale też montażystów, którzy próbują swych sił w filmowaniu. Zaczęliśmy też uczestniczyć w konkursach. Cieszy mnie bardzo, iż ta młodzież jest pełna zapału do działania.