Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Mimo coraz bardziej atrakcyjnych zabawek moda na misie nie przemija, bo ”czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. Z tej okazji biblioteka w Pawłowicach zaprosiła przedszkolaków z Pawłowic i Nowego Belęcina na spotkanie czytelnicze, którego bohaterem był miś. Na spotkaniu przedstawiono historię pierwszego pluszowego misia. Dzieci dowiedziały się, że misie to nie tylko pluszaki, ale również bohaterowie wielu opowiadań i wierszy. Czytane były wiersze z książek, które można znaleźć na naszych bibliotecznych półkach. Nie zabrakło wspólnych zabaw i konkursów. Były dyplomy za: największego Misia, Najmniejszego Misia, Najbardziej Kolorowego Misia, najbardziej Wytartego Misia, najbardziej Pluszowego Misia i Niesamowitego Misia. Spotkaniu towarzyszyła wystawa pod hasłem „ Misiowe lekturki”, na której zaprezentowane zostały książki z literatury dziecięcej o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku oraz innych misiach i niedźwiadkach. Wszystkie dzieci na zakończenie zajęć otrzymały książeczki i kolorowanki.

 W dniu 22 listopada także w Bibliotece w Garzynie odbyły się obchody Dnia Pluszowego Misia. Mimo deszczowego dnia do biblioteki przyjechały grupy od 3 do 6-latków wraz z swoimi paniami wychowawczyniami. Po uroczystym powitaniu dzieci otrzymały zawieszki z wizerunkiem misiowej twarzy. Następnie już na salce w bibliotece dzieci pod okiem prowadzącej rozpoczęły zabawę. I tu musiały wykazać się sprawnością, bowiem zajęcia rozpoczęła zabawa ruchowa. Zadaniem dzieci było naśladowanie ruchów i gestów pani bibliotekarki. I tak dzieci wyobrażały sobie, że jako misie budzą się i poszukują miodku. Te poszukiwania utrudniała małym miśkom latająca pszczoła. Szczęśliwe jednak małym niedźwiadkom udało się napełnić brzuszki miodem. Dzieci chętnie uczestniczyły w takiej gimnastyce. Po zakończeniu zajęć ruchowych dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania „Stary zielony miś” Marii Kownackiej. Następnie każde z dzieci miało za zadanie pokolorowanie wizerunku znanego wszystkim dzieciom Kubusia Puchatka. Po skończeniu zadania dzieci z pomocą swoich pań musiały pomóc „ubrać się” misiowi na zimę. Na zawieszonym plakacie narysowany był nieubrany miś. Dzieci przyczepiały do niego elementy ubrania, takie jak bluzka, kurtka, spodnie, szalik i buciki. Na zakończenie każde  z dzieci otrzymało  książeczkę  oraz zakładkę do książek.

  A 24 listopada do Biblioteki w Krzemieniewie zawitały grupy dzieci 3 i 4-latków z Przedszkola w Krzemieniewie. Po uroczystym przywitaniu zaproszono dzieci do wspólnej gimnastyki. W czasie jej trwania zadaniem maluchów było naśladowanie ruchów i gestów prowadzącej. I tak dzieci wyobrażały sobie, że jako miśki wchodzą na drzewo i szukają miodu. W dalszej części spotkania wysłuchały bajki o misiu i same chętnie opowiadały o swoich misiowych przytulankach. Po tej krótkiej dyskusji bibliotekarka zaprosiła dzieci do utworzenia „ciuchci”, by udać się do czytelni, w której to czekała na maluchów kolorowanka. Po skończonym zadaniu dzieci powróciły do wypożyczalni, gdzie czekało na nie kolejne zadanie.. Dzieci musiały „ubrać” misia na zimę. Na zakończenie milusińscy otrzymali na pamiątkę książeczki wraz ze szczoteczką do mycia ząbków i zakładki do książek. Po misiowym spotkaniu uradowane dzieci wraz z wychowawczyniami udały się do Przedszkola.

Również Bibliotekę w Nowym Belęcinie odwiedziły dzieci z miejscowej szkoły. 24 listopada były dzieci z klasy 0, 29 listopada starszacy, a 1 grudnia przyjdą najmłodsze dzieci. Tam również czytaliśmy książeczki o misiach i dzieci opowiadały o swoich ulubionych pluszowych misiach oraz  wspólnie je pokolorowały.