Już po raz dziesiąty na zakończenie wakacji zorganizowaliśmy w bibliotece w Krzemieniewie Nocne Bajanie. Tegoroczne „ Bajanie” rozpoczęło się w piątek 25.08.17 o godz. 18.00 i trwało do  godziny 8.00 dnia następnego.

W tym roku była to „Noc Superbohaterów”. Naszym Superbohaterem był Koziołek Matołek,natomiast dzieci przybyły do biblioteki ze swoimi Superbohaterami. Tej nocy biblioteka zamieniła się w krainę różnych postaci bajkowych i filmowych. Uczestnicy przebrali się i wcielili  w wybranych przez siebie Superbohaterów. Byli m.in: batmani, sepermeni, Kuki, pies Budyń, Myszka Miki, Monter High, Śpiaca Królewna, Kot Charlie, Ninja, Shrek. Odbyło się wiele konkursów m. i. na najładniejsze przebranie, prezentację swojego bohatera, głośne czytanie i wiele innych.Dzieci podzielone na 4 grupy  (PIORUNY, REKINY, TYGRYSY, KILER CAT) rywalizowały w konkursach: rozsypanka wyrazowa, zgaduj-zgadula z książek o Koziołku Matołku, uzupełnij wiersz, cechy superbohatera, wielka krzyżówka.   Rywalizację wygrała gruoa REKINY. Dzieci wysłuchały I Księgę Przygód Koziołka Matołka, brały udział w głośnym czytaniu wylosowanych tekstów. Jeszcze przed kolacją wykonały pracę plastyczną, której efektem było stworzenie książki „Mój Superbohater”. Zadanie wykonały znakomicie. Po wspólnie przygotowanej kolacji, rozwiązywali krzyżówki, quizy oraz zgadywanki.     

Późnym wieczorem, kiedy było już bardzo ciemno udaliśmy się z latarkami na zewnątrz w poszukiwaniu ukrytego skarbu. Kierując się różnymi wskazówkami oraz wykonując różne zadania odnaleźliśmy ukryty skarb z podkową w środku. Radości było co niemiara. Po powrocie z wyprawy rozpoczął się seans filmowy do bardzo późnych godzin nocnych. W Bajaniu udział wzięło 22 dzieci z Krzemieniewa, Drobnina, Garzyna i Górzna oraz Leszna

O 7.30 niezbyt wyspane dzieci usiadły do śniadania. A po śniadaniu dla każdego dziecka był koziołkowy prezent ze słodkościami. Uczestnicy konkursów otrzymali tez nagrody rzeczowe.  Dziękujemy rodzicom za owoce i warzywa na przekąski. Galeria zdjęć: