Kolejny wyjazd na zakończenie tegorocznych wakacji miał miejsce 24 sierpnia br.  Centrum Kultury  zorganizowało wycieczkę do parku rozrywki „Krainy Orła Białego” w Starym Gostyniu. Celem wycieczki było przybliżenie uczestnikom historii Polski najdawniejszych czasów. W parku jest dużo rzeźb, a właściciel parku zna każdy pień, z którego powstały prezentowane w drewnie postaci. Wspaniałe rzeźby robią wrażenie nie tylko na najmłodszych.

Podczas pobytu w Krainie Orła dzieci wysłuchały kilku legend związanych z początkami naszego państwa, m.in.:”O Lechu, Czechu i Rusie”,”O Poznańskich Koziołkach ” , „ O Piaście Kołodzieju”, „ O Królu Popielu”,”O Królowej Juracie”, „O Królu Sielaw”, „O Bazyliszku”,”O Warszawskiej Syrence”,”O Smoku wawelskim”, „O kopalni w Wieliczce”.
Gospodarz parku Pan Rafał Duda poczęstował nas lodami oraz kiełbaskami z grila.
Po dużej dawce wiedzy uczestnicy wyszaleli się labiryncie kukurydzy oraz na dmuchanym placu zabaw. Dzieci zwiedziły też izbę poświęconą biskupiźnie, posłuchały gry na dudach i skrzypcach. Odwiedziły również zwierzęta w mini ZOO.
Zmęczeni udaliśmy się w drogę powrotną. Wycieczka była wspaniała, dzieci zmęczone i zadowolone. Spędziliśmy tam miłe chwile. Wszyscy wrócili bogatsi o zdobytą wiedzę.

Dziękujemy Urzędowi Gminy za możliwość skorzystania z autobusu, a rodzicom za częściową odpłatność.Galeria zdjęć: