Na zakończenie tegorocznych wakacji Gminne Centrum Kultury w Krzemieniewie w ramach cyklu "Poznajemy nasz region" zorganizowało wycieczki do Kluczewa w gminie Przemęt, w pobliżu Przemęckiego Parku Krajobrazowego, a dokładnie do " Starej chaty u Kowola" oraz do "Krainy Orła Białego" w Starym Gostyniu.
W czwartek 17 sierpnia byliśmy w Kluczewie. Celem wycieczki było zapoznanie uczestników z dawnym życiem na wsi.
Gospodarzem tego miejsca jest wujek Krzysztof, który przywitał nas słodką niespodzianką: rogalikami, plackiem drożdżowym i napojami. Po niespodziance dzieci miały okazję pobawić się zabawkami, którymi bawili się ich dziadkowie takimi jak: hulajnogi, rowerki, huśtawki oraz wózki.
Największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja prac gospodarskich jak np.: dojenie krowy i kozy , wyrabianie masła, przędzenie wełny, pokaz ręcznie wykonanych zabawek oraz opowieści wujka Krzysia o tym jak to było kiedy on był małym chłopcem. Dzieci świetnie się bawiły głaskając króliki, kozę, owce oraz krowę, co odważniejsi mieli okazję wydoić krowę i skosztować świeżego mleka.
W kuźni zobaczyły jak wujek Krzysiu potrafi "wyczarować z kawałka metalu podkowę. Prasowały starym żelazkiem na duszę, wysłuchały koncertu kowala na dwa młotki.
Kolejną atrakcją było pieczenie kiełbasek na ognisku, skosztowanie wiejskich smakołyków.
Po sutym posiłku wujek zorganizował przejażdżkę bryczką, zabawy na placu zabaw oraz wycieczkę traktorem do lasu, a dokładnie na wieżę widokową, z której szczytu można było podziwiać piękne widoki okolicy.
Na zakończenie pobytu w chacie dzieci zakupiły pamiątki. Zmęczeni udaliśmy się w drogę powrotną, podczas której wstąpiliśmy na lody - to było wspaniałe orzeźwienie.
Wycieczka udała się znakomicie, dzieci były zmęczone i pełne wrażeń. Spędziliśmy tam niezapomniane chwile. Wszyscy wrócili bogatsi o wiedzę i doświadczenie życia na dawnej wsi.
  Galeria zdjęć: