Niezwykle kolorowy i radosny był w tym roku Dzień Krzemieniewa organizowany przez Gminne Centrum Kultury. W niedzielę, 18 czerwca na boisku sportowym przy Orliku stanęła duża scena i namioty dla widowni. Dla mieszkańców przygotowano na ten dzień wiele atrakcji. Program trwał prawie dziesięć godzin i adresowany był zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Bawili się wszyscy - dopisała pogoda.
Imprezę prowadził Edward Baldys. Na początku zachęcał dzieci do korzystania z najróżniejszych zabaw i konkursów. Były dmuchane zamki, malowanie buzi, balonowe zoo w stoiskach firmy Amina, kącik plastyczny dla najmłodszych przygotowany przez GCK, dojenie krowy i zabawy ze Stowarzyszeniem Łaciata Wieś. Każdy mógł zajrzeć do wozu strażackiego i porozmawiać ze strażakami ochotnikami z OSP Krzemieniewo. Był namiot z maszyną żużlową Olgierda Jakubowskiego z Krzemieniewa z Amatorskiego Klubu Żużlowego „Leszczyńskie Byki”. Można było wsiąść na motor, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Po godzinie 16,00 na dużej scenie dla najmłodszych wystąpiły aktorki z Agencji Moc.Art z Krakowa ze spektaklem "Jadą, jadą misie”. Pomagał im szczudlarz który zachęcał dzieci do wspólnej zabawy z chustą animacyjną czy pokazem dużych baniek mydlanych. A po nich były występy dzieci z sekcji tanecznej działającej przy GCK pod kierunkiem Anny Matyli. Dzieci zatańczyły dziewięć tańców w trzech blokach tanecznych. Występy dzieci publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Niezwykłą atrakcją festynu okazał się występ zespołu ŁANY Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania. Ponad czterdziestu tancerzy w pięknych strojach zaprezentowało kilkanaście ludowych tańców. Obejrzeliśmy tańce z regionu Wielkopolski, Spisza, Rzeszowa, Krakowa. Tancerze zachwycili publiczność temperamentem, śpiewem, układami choreograficznymi i barwnymi strojami.
Na małej scenie Zespół Śpiewaczy BELĘCIN zaproponował słuchaczom piosenki biesiadne. Można było ich nie tylko posłuchać, ale i wspólnie zaśpiewać. W międzyczasie do swojego występu przygotowywał się zespół "WĘDROWNE GITARY". To jedyny zespół w kraju, który ma licencje na wykonywanie piosenek Czerwonych Gitar. Z estrady płynęły więc słowa i muzyka takich piosenek jak "Anna Maria", "10 w skali Beauforta", "Remedium", „Matura”, „Dozwolone od 18 lat”, „Powiedz stary gdzieś ty był” i wielu innych. Razem z artystami śpiewała publiczność.
Późnym wieczorem do tańca przygrywał zespół Fest Forte z Leszna.
Przez całe niedzielne popołudnie wszyscy się wspaniale bawili.

Centrum Kultury dziękuje wszystkim bez pomocy których nie byłby możliwy sprawny przebieg festynu. Podziękowania kierujemy do sołtysa i Rady Sołeckiej z Krzemieniewa, strażaków, Urzędu Gminy, a także firmy Pana Wiktora Adamskiego, która zapewniała gastronomię.  Galeria zdjęć: