W tym roku  jest już XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom trwał od 3 do 10 czerwca i przebiegał pod hasłem  „Czytanie zbliża”.Celem  akcji propagowanej przez Fundację „ABCXXI- Cała Polska Czyta Dzieciom” jest czytanie – 20 minut dziennie. Codziennie!. Tak, by czytanie kojarzyło się dziecku zawsze z radością, nigdy z przymusem, karą czy nudą.

W tegorocznych spotkaniach w Bibliotece w Krzemieniewie dzieciom czytali zaproszeni goście w osobach – strażak - pan  Roman Długi – Komendant Straży Pożarnej w Krzemieniewie, policjant -  pan Marcin Skrzypczak – aspirant - posterunek Policji w Krzemieniewie, pan Radosław Sobecki – wice wójt Gminy Krzemieniewo oraz pan Jan Szudlarczyk – Przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego. Pan Jan Szkudlarczyk opowiedział też dzieciom bajkę „O lisku Chytrusku”, którą  opowiadał swoim córkom oraz wnukom.

 Dzieci z grup „Biedronki” oraz „Wiewiórki” z Przedszkola w Krzemieniewie wysłuchały kilku utworów „Leoś policjant”, „Leoś strażak”, „Lokomotywa”, „ O Lechu, Czechu i Rusie”, „ O warszawskiej Syrence”, „Okulary” i „Murzynek Bambo”. Ponadto najmłodsi wzięli udział w zabawach przygotowanych przez bibliotekę m. in. zabawa w pantomimę, stworzyły żywą lokomotywę  do piosenki „Jedzie  pociąg z daleka...”, wzięły udział w zajęciach plastycznych. Bibliotekarka z naszej biblioteki pojechała do Przedszkola w Śmiglu, aby tam również poczytać przedszkolakom z grupy „Zajączki”.

Do Biblioteki w Belęcinie na spotkania 5 i 7 czerwca  przyszły dzieci z klasy II i III miejscowej szkoły podstawowej, a książki czytała im radna i sołtys Starego Belęcina Henryka Przybylska.

Do biblioteki w Garzynie 6 czerwca zaprosiliśmy wszystkich przedszkolaków z Garzyna. Książki czytały im panie z Klubu Miłośników Książki pani: Barbara Kaźmierczak i Walentyna Klupsz.

Na zakończenie spotkań dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki, zakładki oraz słodkie upominki.

 Galeria zdjęć: