Każdy z nas zaczyna swoją przygodę z książką już w najmłodszych latach, a ulubione opowieści zostają w pamięci na zawsze. Świat bajek sprawia, że bohaterowie, o których czytamy, stają się nam bliscy. Biblioteka to dom dla wielu ciekawych opowieści, aby jednak docenić taką skarbnicę wiedzy musimy ją odwiedzać, odkrywać jej tajemnice, wypożyczać książki! Te prawdę poznały dzieci z klas 0 Przedszkola w Krzemieniewie i klas III z Pawłowic, które obejrzały spektakl „Nie do wiary, w bibliotece kryją się czary” w wykonaniu aktorów Teatru MASKA z Krakowa.

Pewnego dnia, Tosia  postanawia zostać czytelnikiem miejscowej biblioteki. Z uśmiechem na twarzy otwiera wrota prowadzące do czytelni, w której przeżyje przygodę swojego życia. Mała dziewczynka  wkrótce poznaje też panią bibliotekarkę  Sowę, opiekującą się drogocennymi tomami od wielu lat. Tosia zakłada kartę i widzi, że zapisane są na niej słowa pewnego zaklęcia. Dziewczynka szybko orientuje się, że w bibliotece działa magia, która prowadzi ją do bardzo starej księgi. Bajka w niej zapisana dzieje się naprawdę, dzięki czemu, dziewczynka  poznaje nowych przyjaciół. Niestety okazuje się, że część druku jest zamazana… Tajemnicza biblioteka, zapomniana opowieść, magiczny świat- czy Tosi oraz  dzieciom uda się opowiedzieć tę bajkę do końca? A może stworzą całkiem nową historię?

Dzieci miały wpływ na przebieg akcji przedstawianych bajek, wymyślając m.in. nowe zakończenia. Były zaklęcia i odwiedziny książkowych postaci: Pszczółki Mai, Kangurka, Szewczyka Dratewki. Dzieci świetnie się bawiły. Podczas spotkania dowiedziały się, że w książkach zaklęta jest magia, a dzięki czytaniu i odwiedzaniu biblioteki możemy przeżywać prawdziwe przygody.Galeria zdjęć: