25 listopada 2016 roku pluszowy miś obchodził swoje 114 urodziny. Z tej okazji, w towarzystwie pluszowych zabawek, w bibliotece w Krzemieniewie zagościły pięcio- i sześciolatki z Nowego Belęcina wraz z opiekunkami. Dzieci nie wyobrażają sobie życia bez pluszowych zabawek. Toteż fakt, że nieco ponad sto lat temu nie było jeszcze pluszowych misiów, był dla nich szokujący. Dzieci z ciekawością wysłuchały historii powstania tej ukochanej przez wszystkich pluszowej zabawki, a także różnych wierszy poświęconych misiom. Dla rozruszania dzieci zagrały w zabawę ruchową o misiach, które wspinają się na drzewo, by zdobyć miód. Wysłuchały misiowych ciekawostek dotyczących prawdziwych niedźwiedzi i odpowiedziały na wszystkie pytania dotyczące zwyczajów niedźwiedzia brunatnego.

Na koniec dzieci wykonały dwa zadania plastyczne: złożyły dwa misie z pociętych elementów, a potem wykleiły kontury niedźwiadków wydzieranymi kawałkami kolorowego papieru. Po wszystkich zadaniach nastąpił słodki poczęstunek, a na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały odblaski w kształcie misia. Pięciolatki czerwone, a sześciolatki żółte. Małe niedźwiadki będzie teraz widać na drogach.   

Także do bibliotek w Garzynie i Nowym Belęcinie zawitali mali goście na spotkanie z misiem. Natomiast bibliotekarki z Pawłowic odwiedziły z misiem miejscowe przedszkole.Galeria zdjęć: