Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, święto ustanowione w 2002 roku z okazji setnych urodzin tej kochanej przez wszystkich pluszowej zabawki. I choć Dzień Misia przypada 25 listopada, piewsze misiowe spotkanie odbyło się w bibliotece w Krzemieniewie już w środę 9 listopada, a udział w nich wzięli uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Oporówku.

Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, a także trochę faktów o najsłynniejszych fikcyjnych niedźwiadkach, m. in. Yogim, Gumisiach, Kubusiu Puchatku, Paddingtonie czy Uszatku. Podczas spotkania czytano wiersze o misiach i "Pierwsza bajkę Misia Uszatka" autorstwa Czesława Janczarskiego. Był quiz o fikcyjnych misiach i zestaw pytań dotyczacy prawdziwych niedżwiedzi. Dzieci poznały kilka faktów o pandach, koalach oraz niedżwiedziach brunatnych i polarnych. Mogły też porównać wielkość swojej dłoni z rozmiarem łapy niedżwiedzia grizzly.

W ramach pracy plastycznej dzieci pokolorowały i przyozdobiły maski misiów, które ubrały potem do wspólnego zdjęcia. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek godny Kubusia Puchatka. wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki.